137

Bezpieczna nawierzchnia na plac zabaw

Bezpieczna nawierzchnia na plac zabaw (2)O tym jak ważna jest bezpieczna nawierzchnia na plac zabaw nie trzeba chyba przypominać. Każdy rodzić rozumie to doskonale. Potencjalny upadek z urządzenia zabawowego może się skończyć dla dziecka naprawdę tragicznie.

Właściwie zainstalowana bezpieczna nawierzchnia na plac zabaw pozwalają uniknąć wielu niebezpiecznych urazów. Istnieje wiele materiałów amortyzujących upadki, np.: sztuczna trawa, nawierzchnie wylewane, nawierzchnie syntetyczne, płytki i maty gumowe, materiały naturalne (trawa, piasek, żwir, kora, wióry). Każdy z tych materiałów ma swoje wady i zalety.
Do zalet materiałów naturalnych należy niewątpliwie ich niski koszt. Jednak jest to dobre rozwiązanie jedynie dla placów zabaw o małej wysokości. Niewątpliwą wadą jest na przykład szybkie niszczenie się trawy wskutek intensywnego użytkowania, konieczność regularnego uzupełniania oraz oczyszczania materiałów sypkich.
Najwięcej zalet posiadają nawierzchnie z płytek gumowych, które przede wszystkim amortyzują potencjalny upadek z przyrządów zabawowych, są łatwe w utrzymaniu i trwałe, odporne na ścieranie i warunki atmosferyczne, nie wymagają konserwacji.

Podobne tematyczne wpisy o budownictwie:

About the author: