5

Meble na wymiar i drzwi przesuwne, czyli aranżacja garderoby

Jak urządzić garderobę?
Wbrew pozorom, garderoba w ogóle nie musi być ogromna, aby móc swobodnie magazynować tam stroje i utrzymać odpowiedni porządek. Możemy także na nią przeznaczyć wnękę w ścianie w innym pomieszczeniu. W takiej sytuacji świetnie sprawdzą się drzwi przesuwne, żeby odseparować garderobę od pomieszczenia.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Trzymane ubrania to ważny czynnik, który wpływa na wnętrze garderoby. W zależności od rodzaju ubrań, które posiadamy, powinniśmy podjąć decyzję, czy w swoich meblach musi znajdować się wiele drążków z wieszakami, szuflad czy może regałów. Pod uwagę trzeba wziąć również możliwe dodatkowe miejsce na różne sprzęty, jak np. deska do prasowania lub żelazko.

W przypadku, gdy garderoba zajmie niewiele przestrzeni, świetnym wyborem jest nabycie szafy na wymiar. Dzięki temu zmaksymalizujemy dostępną przestrzeń na rzeczy, a także przeróżne dodatki. Do niedużej garderoby można zakupić meble na wymiar sprzedawane przez firmę Komandor, która oferuje pojemne szafy ubraniowe. Świetną decyzją okaże się też pakowna szafa narożna, która powiększy ilość dostępnej przestrzeni do przechowywania swoich ubrań.

Drzwi przesuwne pozwolą zaoszczędzić miejsce
Świetnym pomysłem na powiększenie powierzchni użytkowej garderoby będzie wstawienie tam drzwi przesuwnych, nawet jeśli jest to oddzielne pomieszczenie. W ten sposób zaoszczędzimy nawet do 8 m2 powierzchni, która jest niezbędna do uchylenia klasycznych drzwi. Możemy wybrać gotowe rozwiązania lub na drzwi przesuwne na wymiar oferowane np. poprzez firmę Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Odpowiednio wybrane meble to nie wszystko. Musimy zadbać także o oświetlenie. Bardzo ważne jest, aby światło docierało do wszelkich półek i zakamarków. Jeśli dysponujemy niemałą powierzchnią na garderobę, poza oświetleniem ogólnym, należy również zadbać o oświetlenie punktowe. Warto rozważyć kupno LED-ów. Zużywają one niewiele energii oraz można zamontować je w przeróżnych miejscach, ponieważ przyjmują one przeróżne formy.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
Ostatnim detalem, o którym nie należy nie pamiętać jest lustro. Nie tylko umożliwi ono swobodne przeglądanie się podczas wyboru odpowiedniego ubioru, ale również zwiększy ono optycznie pokój. Gdy Twoja garderoba jest niewielka, warto zdecydować się na lustro wiszące. W takiej sytuacji dobrze jest wybrać kupno szafy z drzwiami przesuwnymi, na których zamontowano lustro.

Podobne tematyczne wpisy o budownictwie:

About the author: