135

Rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując nieruchomości…

Rzeczy, na które warto zwracać uwagę kupując nieruchomościNiewątpliwie kupno nieruchomości jest przyjemnością, mimo wielości czynników, na które zwyczajnie lepiej zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji o zakupie. Z pewnością gorzej jest, gdy nie mamy za co kupić danej nieruchomości. Zakładając jednakowoż pozytywny scenariusz pomyślmy, na jakie rzeczy – generalnie rzecz biorąc – warto zwracać szczególną uwagę kupując nieruchomości…

Ważny dla nas na pewno powinien być ogólny stan domu. Czy na ścianach nie ma grzybu, pleśni? Czy poprzedni właściciel dbał o domostwo? Jaki jest stan dachu? Jak wygląda sytuacja z instalacją elektryczną i kanalizacją? To tylko niektóre z pytań, na jakie powinniśmy sobie odpowiedzieć.

Istotny jest też dokładny status prawny danej parceli wraz z domem. Nie chcielibyśmy przecież paść ofiarą jakiegoś oszustwa. Poradźmy się w tej sprawie fachowców, wybierzmy też dobrego notariusza.

Niebywale ważkim czynnikiem przy decyzji o kupnie nieruchomości jest też jej lokalizacja zwłaszcza w odniesieniu do potencjalnych dojazdów do sklepów i pracy oraz do bezpieczeństwa w danej okolicy.

Podobne tematyczne wpisy o budownictwie:

About the author: